boxunolit
پنجشنبه 6 دی 1397

پلاستوفوم
چیست؟
پلاستوفوم ماده ای میباشد سپید رنگ كه عایق رطوبت و صدا می باشد که اولیه توشه به وسیله آلمانی ها در جنگ جهانی دوم برای ایجاد پل های شناور روی آب ساخت شد .

فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنعت پتروشیمی می باشد و استایل ظاهری آن از بلورهای ریز به وجود آمده است که در کنار فشار و بخار منبسط می شود به برهان ساختار سلولی بسته در بلوک های پلی استایرن یونولیت مقاومت عالی در برابر آب داشته و همینطور در برابر فساد پذیری و رویش باکتری از خود نگهداری می نماید .

امروزه با پرورش و پیشرفت صنعت پتروشیمی کشورمان شاهد رویش بالای كاربرد‌های متعدد مواد پتروشیمی در بخش های متفاوت هستیم .

پلاستوفوم ماده ای سبك با توان های بسیار بسیار می باشد و اکثر مردمان آن را به غلط” كائوچو (نوعی ماده طبیعی)”، ” آكاچو ” و یا این که “یونولیت” می گویند . پلاستوفوم شکلی از مواد پلیمری است كه یك نمونه از آن به نام پلی استایرن انبساطی و نماد اختصاری EPS گقته می گردد و كاربردهای زیادی در کارهای بسته بندی، عایق سازی، آموزشی، تبلیغاتی و … دارد .

این مواد با دانه بندی های ریز و درشت و با وزن حجمی مختلف به شکل گرانول، ورق و بلوك در بعدها و ضخامتهای متعدد در بسته بندی های تعدادی، قابل توزیع می‌باشد .
همینطور با دستگاههای برش بوسیله سیم داغ جان دار در بازار، به صورتها و طرح های مختلف درمی‌آید
ماده
اولیه
ماده اولیه پلی استایرن دربردارنده گاز پنتان میباشد و در پتروشیمی به شکل جامد در آمده و یونولیت اولین نام یك شركت در جمهوری اسلامی ایران میباشد که در درحال حاضر حاضر وجود ندارد و به تازگی این ماده را ذیل تیتر پلاستوفوم (پلی استایرن انبساطی) نام می برند .

ضریب
های عایق بودن
10 سانتی متر یونولیت معمولی در برابر صدا 42 دیزبل عایق است
10 سانتی متر یونولیت عادی در برابر گرما 35 % عایق است
ویژگی
های بلوک های پلاستوفوم :
1)
سبکی قطعه بلوکبه ابعاد
2)
کاهش 30 درصدی حجم بتن
3)
کاهش مصرف فولاد
4)
کاهش مصرف تیرچه
5)
صرفه جویی در مصرف قالب بندی
كاربرد
های پلاستوفوم
برخی
از كاربرد های پیشنهادی در خصوص این محصولات عبارت‌اند از:
1) به کار گیری از ورق های پلاستوفومی تا ابعاد 100*200 سانتیمتر و ضخامتهای متعدد از 4 تا 1000 میلیمتر به تیتر مورد Background اشکال تابلوها مانند تابلوی اعلانات و یا این که بسیاری از مصارف گوناگون دیگر .

2) انواع ورق و بلوك های پلاستوفومی در بعد ها متفاوت و ضخامتهای متعدد در بسته بندی های خاص، و شكل دهی توسط دستگاه برش به مراد تنظیم كاردستی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و ارشادوراهنمایی که با در دست گرفتن معلمان مربوطه انجام می شود .

3) ورق در ضخامتهای متفاوت و یا دانه های فوم (گرانول) به خواسته ایجاد اشكال، انواع طرحها و حروف فارسی و انگلیسی، تولید ماكت، تولید تابلوهای تبلیغاتی و تزئینی و به تیتر فوم ریخته گری و فوم گُل‌سازی كه در درس فن ‌وفن عصر پند تحصیلی خواهران و برادران و همچنین بعضی از فن های كار و علم زمان دبیرستان به کارگیری های زیادی دارااست .

4) به کارگیری از ورق پلاستوفوم به عنوان عایق ساختمان و بلوك های سقفی پلاستوفومی به عنوان جایگزین بلوك های سیمانی یا سفالی در صنعت ساختمان و همینطورعایق بودن در مقابل آب و رطوبت به عمل می رود .
لغات
کلیدی: فوم، فوم پلی استایرن، عایق، رطوبت، صدا، ماده-برچسب ها : یونولیت،
تعداد بازدیدها : 22
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 405
  • بازدید امروز :16
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 31
  • بازدید این ماه : 62
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 66
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر