boxunolit
اثرات زیست محیطی

در سال 1986، EPA گزارشی را منتشر کرد که فرایند تولید پلی استایرن را به عنوان پنجمین بزرگترین تولید کننده زباله های خطرناک ذکر کرد. در طی فرایند تولید پلی استایرن، 57 محصول شیمیایی شیمیایی آزاد می شود که هوا، زمین، آب و جوامعی که در نزدیکی امکانات زندگی می کنند آلوده می کند.
به نظر میرسد تأثیر سلامت عمومی پلی استایرن کافی نیست، اثرات زیست محیطی آن به خوبی مستند شده است. 500 سال طول می کشد تا تجزیه شود و 25 تا 30 درصد از دفن زباله های جهان ما را می گیرد. علاوه بر این، دریاچه ها، آبراهه ها و اقیانوس های ما به دلیل ضایعات پلی اتیلن رنج می برند. 57 تولید مواد شیمیایی در طول تولید استایرن منتشر شده است که هوا و آبراه های ما را آلوده می کند. پلی اتیلن دیگر با CFC تولید نمیشود (اما مواد شیمیایی خطرناک ازن)، اما هنوز هم از HFC (هیدروفلوئوروآرکرو) استفاده میکند که هنوز هم به تخریب لایه ازن و تأثیر بر گرم شدن کره زمین کمک میکند.

آلودگی استیروپوم
(اعتبار عکس: calonda از طریق photopin cc)

استریل کجاست؟
استایرن نه تنها در محصولات پلی استایرن یافت می شود.

پلاستیک، لاستیک، فرش و حتی بسته بندی بادام زمینی همه دارای اثرات استایرن هستند. بنابراین شانس در معرض ما از منابع مختلف است. طبق گزارش OSHA، تقریبا 90،000 کارگر که قایق ها، توالت ها و دوش ها را ایجاد می کنند، به طور بالقوه در روند تولید در معرض استایرن قرار دارند.

آیا جایگزین وجود دارد؟
همیشه توصیه می کنیم مردم قبل از خرید یکبار مصرف، صفحات، فنجان ها و ظروف قابل استفاده مجدد را انتخاب کنند. این کاهش در مورد زباله ها و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سمی شما را کاهش می دهد.

جایگزین های ایمن شامل صفحات بامبو و ظروف قابل استفاده مجدد، کاغذ بازیافت شده و برخی از پلاستیک های ذرت است. طبق گفته منابع زمین، هر تون 100 درصد پسماندهای مصرفی پس از مصرف مواد مصرفی که شما خریداری می کنید، صرفه جویی می کند:

12 درخت
1087 پوند ضایعات جامد
1،560 کیلووات انرژی (2 ماه برق مورد نیاز برای خانه های متوسط ​​ایالات متحده)
1،196 گالن آب
1،976 پوند. از گازهای گلخانه ای (1،600 مایل در میانگین ماشین امریکایی سفر کرد)
3 متر مکعب فضایی دفن زباله
9 پوند HAP، VOCs و AOX ترکیب شده است
390 گالن نفت
آنچه شما می توانید انجام دهید
استریل برای بازیافت بسیار دشوار است، بسیاری از آنها در تلاشند تا محصول را کاملا از بین ببرند. بسیاری از مدارس و شهرها محصولات Styrofoam را ممنوع کرده اند و بسیاری از خرده فروشان شروع به عرضه محصولات زیست تخریب پذیر می کنند.

شما می توانید فنجان و ظروف استریو فوم را که معمولا با شماره 6 لوگو بازیافتی برچسب گذاری می شوند، اجتناب کنید. هنگامی که غذا می کنید، از آنها بخواهید که گزینه های غیر Styrofoam داشته باشند و رستوران را تشویق کنید تا به ظروف کاغذی بروید. همچنین هنگام خرید مواد غذایی، مواردی را انتخاب کنید که بسته بندی نشده باشند یا در مواد غیر پلی استایرن پیچیده شوند.برچسب ها : یونولیت،
تعداد بازدیدها : 8
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 438
  • بازدید امروز :49
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 64
  • بازدید این ماه : 95
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 66
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر