boxunolit
شنبه 18 اسفند 1397

به گزارش بورس‌نیوز، همزمان با پیشی گرفتن تقاضا از عرضه محصول پتروشیمی «استایرن منومر» در صنعت های میان‌دستی پتروشیمی، صادرات این مال پتروشیمی تا اطلاع ثانوی متوقف شده هست . در شرایط فعلی پتروشیمی پارس با تولید سالانه حدود ۶۰۰ هزار تن «استایرن منومر» اصلی ترین تولیدکننده این طعام کلیدی وموردها

مصرف و کاربرد: بیش از 50 سال هست که پلی استایرن انبساطی در بسیاری از کاربردهای بسته بندی جای خویش را گشوده کرده میباشد . علاوه بر آن، این فرآورده در ساخت عایق های حرارتی برای ساختمان ها، فریزر ها، تونل های انجماد و کانتینرهای حمل مواد به کار برده می شود . اکثر اوقات ساخت کننده ها در صنعت های مختلف برای عرضه تولید ها تولیدی خویش نیاز به بسته بندی ظریف دارا‌هستند تا در هنگام حمل و نقل و عرضه کالا خود از آسیب رسیدن به آنان جلوگیری نمایند . ویژگی هایی مانند وزن پایین، مقاومت ابعادی و حرارتی، پایداری در برابر رطوبت، ضربه گیری خوب و قالب پذیری عالی پلی استایرن انبساطی در بسته بندی و مراقبت از قطعات کلیدی الکترونیکی نقش زیاد مهمی داشته میباشد . علاوه بر این، پایداری در برابر رطوبت و نیز عدم فسادپذیری پلی استایرن انبساطی، این متاع را در بسته بندی مواد دارویی و غذایی شاخص ساخته است .

ایران ورق

از دیگر مورد ها کاربرد این مال به کارگیری از آن در عایق کاری می باشد . مقاومت عالی حرارتی و نیز عدم خرابی آن در طول بازه سبب به کار گیری از این ماده در عایق کاری سردخانه ها گردیده است . اما در سال های اخیر بلوک های پلی استایرن جایگزین سفال در دیوار منازل و ساختمان ها گردیده می‌باشد که این دستور باعث کاهش هزینه نیروی انسانی، کاهش مصرف بقیه تجهیزات، صرفه جویی در حجم و هزینه بتن، صرفه جویی در هزینه اسکلت و فونداسیون و صرفه جویی در هزینه کلی اجرای سقف شده می باشد .


ولی به طور کلی دانه های پلی استایرن انبساطی به عنوان یک محصول نهایی به بازار عرضه می شود که پس از آن به وسیله کارگاه های مصرف کننده فارغ از انجام هی چه طور واکنش شیمیایی تبدیل به اشکال قطعات و پلی استایرن می شود که این مواد بر حسب دانسیته و صورت و اندازه در موضوع بسته بندی و یا عایق کاری به عمل برده می شود .


فوم پلی استایرن ضد حریق در تولید سازه های پیش ساخته (3D پانل ها) و نیز در صنعت های ریخته گری و قالب سازی استعمال می شود . در صنعت های ریخته گری از این فوم ها به تیتر قالب به کار گیری می شود که مواد مذاب داخل آن ریخته می شود و سپس از آن در اثر حرارت پلی استایرن از میان می رود و قطعه با همان شکل حاصل می شود .


حساس ترین کاربرد فوم پلی استایرن ضد آتش که در این گزارش قضیه تحلیل قرار گرفته می‌باشد عبارت از استفاده از این فوم در ساخت و ساز و استعمال از آن خصوصا در دیوار ساختمان ها می باشد .


تحلیل

کالاهای جایگزین و تجزیه و ارزیابی اثرات آن بر مصرف محصول: فوم پلی استایرن ضد آتش از پاراگراف پلیمرهایی است که به ادله داشتن خاصیت انبساطی، خصوصیت های عالی حرارتی و صوتی موارد کاربرد خاصی داراست . رشد مصرف این فوم در دنیا در سال های اخیر نشان از اهمیت کاربرد و نیز ساخت قضیه های مصرف جدید برای این کالا دارااست .


در سال های اخیر زمینه کاربرد جدیدی برای فوم پلی استایرن ضد آتش در میهن معرفی شده هست و آن کاربرد این مال در ساختمان سازی و خصوصا کاربرد آن در دیوار ساختمان ها است . اما عمر مصرف فوم پلی استایرن ضد حریق در این قضیه در اروپا به بیش از 30 سال پیش می برسد . فوم پلی استایرن ضد حریق شایسته ترین جایگزین برای سفال ها و رابیس قضیه استفاده در دیوارها و گچ بری های تزئیناتی می باشد . البته در درحال حاضر حاضر کاربرد پلی استایرن انبساطی به جای این مواد در کشور مقام مختص خود را پیدا نکرده می‌باشد و برهان این دستور آن هست که گرید تولیدی پتروشیمی تبریز از دسته ضد آتش نمی باشد و لذا مصرف آن هنوز به طور بدون نقص از طرف مراجع ذی صلاح تائید نشده می باشد .

برچسب ها : یونولیت، ایران ورق،
تعداد بازدیدها : 2
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 419
  • بازدید امروز :30
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 45
  • بازدید این ماه : 76
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 66
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر