boxunolit
مجال
سوزی در ایجاد پلی استال ۱۵
آذر ۱۳۹۷ پتروشیمی, خاورمیانه, شمال شرق آسیا ۰ دیدگاه [تعداد: ۲ میانگین: ۳ .۵/۵]
پلی اکسی متیلن یا این که همان پلی استال یکی از محصول ها منزلت specialty در صنعت پتروشیمی می‌باشد . مطلقا در این یادداشت قصد نظارت جزئیات فنی تولید این متاع را نداریم؛ لیکن به برخی از مشخصات فنی ناگزیر اشاره خواهیم کرد .
به فیس ظریف خیس پلی استال را در مجموعه ترموپلاستیک های مهندسی با اساس فرمالدهید قرار می دهند . اما پلی فرمالدهید که به عبارتی هموپلیمر پلی استال نیز می باشد به عامل عدم پایداری در حالت حرارتی تجزیه می گردد . لکن دو روش بوسیله Dupont و Celanese در سال ۱۹۵۹ و ۱۹۶۲ ارائه گردید که پایداری پلی فرمالدهید ارتقا یافت .
در
تصویر ذیل بلاک دیاگرام دو مراحل تولید به صورت همو و کوپلیمر پلی استال نشان داده گردیده است:

اکنون درصورتی که به مسائل حوزه بازار این فرآورده بپردازیم؛ متوجه اهمیت این کالای گرانبها خوا‌هیم شد . به طور کلی به عبارتی طور که در یادداشت های قبل بارها و بارها بدین موضوع پرداخته گردیده است؛ مواد پلیمری را می توان بر مبنا سعی و قیمت به ۳ جور commodity، transitional و engineering می توان تقسیم بندی کرد . مقام پلی استال به تیتر ترموپلاستیک مهندسی بالاتر از محصولاتی مثل PP، PE، PVC، PET، PS، ABS، SAN و … می‌باشد .
پلی استال نسبتاً ۷۰ درصد مصرف آن در بخش الکتریکی، صنعتی و اثاثیه خانگی می‌باشد .


کل بازار مصرفی پلی استال در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱ .۷ میلیون بدن بوده است و میانگین مصرف تقریبا ۱ .۳ میلیون تن برآورد گردیده میباشد . از این در میان حدود ۷۰ درصد در بازار آسیای پاسیفک گزارش شده میباشد . بازار تجارت این مال ۷۰۰ هزار بدن است که حدود ۵۰ درصد از عرضه و تقاضا را شامل می گردد . این بدان معناست که بخش اکثر ای از مصرف این محصول در کشورهای فاقد ظرفیت کافی برای ایجاد آن مصرف می گردد .
مرکز مطالعات زنجیره ارزش معتقد می باشد پلی استال یکی از کالاهای استراتژیک به ویژه در صنعت خودروسازی کشورمان هست که اما متاسفانه به ادله عدم برنامه ریزی های لازم، بخش بخش اعظم ای از ارز میهن برای واردات آن صرف می گردد . تنها با نگاهی اجمالی به داده های اتاق بازرگانی که آن هم ممکن می باشد با خطای تعرفه ای رو به رو باشد؛ به چهره رسمی در سال ۹۶ حدود ۱۰ هزار تن از این جنس به مرزوبوم وارد گردیده میباشد . تایوان و کره جنوبی، تامین کنندگان اساسی پلی استال میهن بوده اند .
درحال حاضر در صورتی‌که از سال ۹۰ تا۹۶، فقط واردات رسمی این جنس را در نظر بگیریم؛ حدود ۷۰ میلیون دلار هزینه واردات بوده است! احتمالا تا چند سال قبل می بضاعت و توان نگاهی به بازار پلی استال در خاورمیانه داشت؛ لیکن در اولِ سال ۲۰۱۸، واحد ۵۰ هزار تنی پلی استال در خاورمیانه و در عربستان بوسیله شرکت lbn sina در شهر الجبیل افتتاح شوید .
ولی در خصوص اینکه آیا با همین ظرفیت در مدار قرار گرفته است یا این که خوبی مستمند تامل بخش اعظم است؛ لیکن با دقت به تقاضای دست‌کم ۳۸ هزار تنی خاورمیانه، نمی بضاعت دیگر بر روی بازار توسعه و گسترش ای این کالا در حیطه اکانت کرد! (حداقل در شرایط عادی)برچسب ها : یونولیت،
تعداد بازدیدها : 3
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 415
  • بازدید امروز :26
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 41
  • بازدید این ماه : 72
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 66
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر